Bosna Hersek Üniversiteleri 2019-06-17T21:10:08+00:00

Project Description

Bosna Hersek’de  Eğitim Hakkında Genel Bilgiler

Doğu ve güney-doğudan Sırbistan ve Karabağ, kuzey ve batıdan Hırvatistan ile çevrilidir. Dalmaçya’da 20 kilometre uzunluğunda bir kıyısı vardır. Başkenti Saraybosnadır. Para birimi Bosna Hersek Markı’dır. Bosna Hersek‘e uçakla Türkiye’den ulaşım her zaman mümkündür.
Bosna Hersek halkının büyük çoğunluğu Müslüman’dır ve Türk’lerle ilişkileri gayet ılımlıdır. Bosna Hersek’de Boşnakça konuşulmaktadır ve nüfusun büyük çoğunluğu aynı zamanda İngilizce de bilmektedir.

  • Eğitim dilleri Boşnakça ve İngilizce’dir.
  • Lise diplomasına sahip olan herkes Bosna Hersek’de istediği bölüme kaydını yaptırabilmektedir. Bosna Hersek’de okumak için Türkiye’de her hangi bir bölüme yerleşmiş olma şartı aranmamaktadır.
  • Bosna Hersek bir çok ülkeden öğrenci ağırlamaktadır. Bosna Hersek üniversitelerini farklı ülkelerden öğrencilerin tercih etmiş olması kültürler arası etkileşimi arttırmaktadır.
  • Okullar teknik kalitesi yüksek nitelikli öğrenci yetiştirmeyi amaçlar.
Başvuru Yap

Bosna Hersek Üniversiteleri

Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2004 yılında kurulmuştur ve Saraybosna şehrinde bulunmaktadır. Saraybosna öğrenciler için ideal bir şehirdir, kozmopolit  olan şehir güzel dağlarla çevrilidir. Şehir merkezi kulüpler, kafeler, tiyatrolar ve dükkanlarla doludur. Üniversite sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru Yap

ALL4YOU ile Yurtdışında Hayalindeki Üniversitede Oku!

Dilediğiniz Ülkede İstediğiniz Üniversitede.

İlgilendiğiniz Ülkeyi Seçiniz