Bosna Hersek Üniversiteleri 2018-10-28T09:53:27+00:00

Project Description

Bosna Hersek’de  Eğitim Hakkında Genel Bilgiler

Doğu ve güney-doğudan Sırbistan ve Karabağ, kuzey ve batıdan Hırvatistan ile çevrilidir. Dalmaçya’da 20 kilometre uzunluğunda bir kıyısı vardır. Başkenti Saraybosnadır. Para birimi Bosna Hersek Markı’dır. Bosna Hersek‘e uçakla Türkiye’den ulaşım her zaman mümkündür.
Bosna Hersek halkının büyük çoğunluğu Müslüman’dır ve Türk’lerle ilişkileri gayet ılımlıdır. Bosna Hersek’de Boşnakça konuşulmaktadır ve nüfusun büyük çoğunluğu aynı zamanda İngilizce de bilmektedir.

  • Eğitim dilleri Boşnakça ve İngilizce’dir.
  • Lise diplomasına sahip olan herkes Bosna Hersek’de istediği bölüme kaydını yaptırabilmektedir. Bosna Hersek’de okumak için Türkiye’de her hangi bir bölüme yerleşmiş olma şartı aranmamaktadır.
  • Bosna Hersek bir çok ülkeden öğrenci ağırlamaktadır. Bosna Hersek üniversitelerini farklı ülkelerden öğrencilerin tercih etmiş olması kültürler arası etkileşimi arttırmaktadır.
  • Okullar teknik kalitesi yüksek nitelikli öğrenci yetiştirmeyi amaçlar.
Başvuru Yap

Bosna Hersek Üniversiteleri

Nullam faucibus purus est, ac maximus massa pharetra posuere. Sed porttitor quam eget odio rhoncus, quis commodo erat commodo. Vivamus velit elit, finibus non lectus sed, blandit ultrices dui. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. In et metus eget nibh interdum mattis. Pellentesque leo massa, posuere vitae mauris a, iaculis dapibus ligula. Nunc in orci id felis eleifend vestibulum. Nulla facilisi. Donec elementum varius turpis quis posuere.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Başvuru Yap

ALL4You ile Yurtdışında Hayalindeki Üniversitede Oku!

Dilediğiniz Ülkede İstediğiniz Üniversitede.