Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri 2019-06-17T21:10:50+00:00

Project Description

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim Hakkında Genel Bilgiler

Çek Cumhuriyeti ya da resmi kısa adıyla Çekya, Orta Avrupa’da bir ülkedir. Kuzeyinde Polonya batı ve kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile komşudur. Tarihî Prag kenti, ülkenin başkenti ve en büyük kentidir. Prag şehri en çok ziyaret edilen şehirlerdendir.
Çek Cumhuriyeti 1 Mayıs 2004’te Avrupa Birliğine üye olmuştur. Türkiye’den ulaşımın kısa ve kolay olması da Çek Cumhuriyeti’nde üniversite eğitimi almayı düşünen Türk öğrenciler için cazip kılan sebeplerden bir tanesidir.

  • Herhangi bir sınava girmeden Avrupa Birliği diplomasına sahip olmak ve Schengen vizesine sahip olabilmek için Çek Cumhuriyeti’nde eğitim almak ayrıca önem taşır.
  • Çek Cumhuriyeti kozmopolit ve prestijli yüksek öğretim kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır modern uzmanları, bilim insanlarını ve yöneticileri dinamik, esnek ve piyasanın ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde adapte edebilmek için üniversitelerin en çok önem verdiği hususların başında akademik araştırmalar gelir.
  • Çek Cumhuriyeti’ndeki üniversiteler dünyanın en köklü üniversitelerindendir
  • Çek Cumhuriyeti’nde üniversite eğitimi günümüzde Avrupa standartlarında gelişme kaydetmiştir.
  • Kaliteli üniversiteler, uygun okul ücretleri ve yaşam maliyeleri Çek Cumhuriyeti’nde eğitimi cazip kılan en önemli faktörlerdir.
Başvuru Yap

Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri

Prag’daki Karl Üniversitesi, Karlova Üniversitesi ya da kısaca Prag Üniversitesi, (Çekce: Univerzita Karlova; Latince: Universitas Carolina) en eski (Avrupa Üniversiteleri arasında da en eskilerinden), en büyük ve en prestijli Çek üniversitesidir. Merkez Avrupa’da açılan ilk üniversite olarak civardaki bölgelerden çok sayıda öğrenciyi kendine çekti. Detay için buraya tıklayınız.
Brno Teknoloji Üniversitesi  1899 yılında Brno şehrinde kurulmuştur.  Çek Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci şehri olan Brno, Prag, Bratislava ve Viyana olmak üzere üç başkentin yakınında elverişli bir konuma sahiptir ve bilim, araştırma, yenilikler ve başlangıç ​​merkezi olarak bilinir. Detay için buraya tıklayınız.
CTU’daki bir lisans eğitim programlarının amacı, öğrencilere daha ileri düzeyde bağlantılı çalışma programlarına devam etmek veya özel bir iş yerinde çalışmaya hazır olmak için ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve deneyimi sağlamaktır. Bir lisans programının standart uzunluğu 3 yıldır ve bazı durumlarda 3,5 veya 4 yıldır. Detay için buraya tıklayınız.
Masarky Üniversitesi 1919 yılında Brno şehrinde kuruldu. Masarky Üniversitesi Devlet üniversitesidir.Detay için buraya tıklayınız.
Palacký Üniversitesi Olomouc, 16. yüzyılda kurulan, Moravya’nın en eski üniversitesi ve Çek Cumhuriyeti’nin ikinci en eski üniversitesidir. Bugün, çok çeşitli çalışma programları ve bol bilimsel ve araştırma faaliyetleri ile modern bir yüksek öğrenim kurumudur. Üniversitenin misyonu, tüm araştırma alanlarındaki öğrencilerin katılımını teşvik etmek, eleştirel ve yaratıcı düşünmelerini geliştirmek ve geniş bir yelpazede doğal, medikal ve sosyal bilimler ve beşeri bilimlerde yüksek kaliteli üniversite eğitimi sağlamaktır. Detay için tıklayınız.
Başvuru Yap

ALL4YOU ile Yurtdışında Hayalindeki Üniversitede Oku!

Dilediğiniz Ülkede İstediğiniz Üniversitede.

İlgilendiğiniz Ülkeyi Seçiniz