Litvanya Üniversiteleri 2019-06-17T21:10:24+00:00

Project Description

Litvanya’da Eğitim Hakkında Genel Bilgiler

Litvanya Kuzey Avrupa’da bulunan baltık devletlerinden biridir. Başkenti Vilnius’tur. Eski şehir bölümü Avrupanın önemli antik mirasa sahip değerlerinden biridir.
Litvanyanın para birimleri Euro ve Litvanya Litası’dır, resmi dili Litvanca’dır. Litvanya Nüfusu yaklaşık 3 milyondur. Litvanya iklim olarak ılıman ve karasal iklime sahiptir.
Litvanya da ulaşım kolaydır. Yaşam maliyetleri uygundur.

Başvuru Yap

Litvanya Üniversiteleri

Doğu ve Orta Avrupa’da yüksek öğrenimin en eski ve en ünlü kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579’da kuruldu. Yirmi bin öğrenci her yıl VU‘da eğitim görüyor. Detaylar için tıklayınız.

Hazırlık programı bulunan Vilnius Gediminas Technical University ayrıca öğrenciler Kaunas ve Vilnius gibi partner üniversitelerin yurtlarında da kalabilirler. Detaylar için tıklayınız.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi, 16 Şubat 1922’de eğitime başladı başladı.
Üniversitenin amacı araştırma tabanlı çalışmaları uluslararası düzeyde sağlamaktır; devletin sürdürülebilir gelişimi ve yeniliklerin geliştirilmesi için bilgi ve yenilikçi teknolojileri geliştirmek ve aktarmak; yeteneklere ve liderlere ilham veren açık bir yaratıcı ortam yaratmak, etkinliklerin bilgi ve teknolojilerin geliştirilmesi ve aktarılmasına dayanmaktadır. Detaylar için tıklayınız.
Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi 1956 yılında Vilnius şehrinde kurulmuştur. Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Vinius birçok tarihi esere sahiptir. Baltık Denizi’nden 312 km uzakta yer alan şehrin nüfusu 555.000’dir.
Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi hem Litvanya’da hem de yabancı bilimsel ve işgücü piyasalarında başarılı bir şekilde çalışabilecek nitelikli, yaratıcı ve sosyal olarak aktif profesyonelleri hazırlamak; en üst düzeyde yetkinliğe sahip departmanlarda bilimsel faaliyetleri yoğunlaştıran uluslararası düzeyde.
Başvuru Yap

ALL4YOU ile Yurtdışında Hayalindeki Üniversitede Oku!

Dilediğiniz Ülkede İstediğiniz Üniversitede.

İlgilendiğiniz Ülkeyi Seçiniz