Ukrayna Üniversiteleri 2019-06-17T21:10:14+00:00

Project Description

Ukrayna’da Eğitim Hakkında Genel Bilgiler

Ukrayna’nın başkenti ve en büyük şehri Kiev’dir. Eğitim dilleri Ukraynaca, Rusça ve İngilice’dir.
Ukrayna da eğitim kalitesi oldukça iyidir ve yaşam koşulları bir çok ülkeye göre daha uygundur. Üniversiteler eğitim kalitesi arttırmayı kendine amaç edinmişlerdir. Ukrayna Eğitim ve Araştırma kurumlarının uluslar arası bilimsel yayınlarda yayınlanan makale sayısı oldukça fazladır.

  • Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir.
  • Son yıllarda gelişen ülkeler arası ilişkiler sayesinde YÖK, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.
  • Ukrayna da üniversite eğitimi için üniversite sınavında her hangi bir puan alma şartı yoktur. İstemiş olduğunuz bölümde eğitim alma şansınız vardır.
  • Üniversitelerde eğitimle birlikte teknolojik, sportif ve sanatsal bir çok sosyal aktiviteye katılmak mümkündür .
Başvuru Yap

Ukrayna Üniversiteleri

Uluslararası Öğrenci Eğitim Merkezi ve Profesyonel Eğitim Merkezi öğrencileri de dahil olmak üzere toplam üniversite kaydı, yaklaşık 12.000 lisans ve yüksek lisans öğrencisi ve yaklaşık 400 lisansüstü öğrenciye karşılık gelir. Üniversite, 200’den fazla bilim fakültesi, tam profesör ve 800’e yakın doktoralı doçent olmak üzere 1.500’den fazla fakülte ve araştırma görevlisi istihdam etmektedir. Üniversite sayfasına ulaşmak için tıklayınız.
1834 yılında kurulmuştur. Ukraynanın başkenti olan Kiev de bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim dilleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca’dır. Üniversite sayfasına ulaşmak için tıklayınız.
YÖK tarafından da tanınan ve denkliği olan bir üniversite olaması özelliği ile mezunlarına Türkiye’de rahatça çalışabilme olanağı sağlıyor.
KPİ’de eğitim Uluslararası Hazırlık Fakültesinde başlar. Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir. İngilizce sınavını geçemeyen Rusça veya Ukraynaca eğitim görmektedir. Üniversite sayfasına ulaşmak için tıklayınız.
Kharkiv Politeknik Enstitüsü 1885 de Kharkiv de kurulmuştur.  Kharkiv, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir. Ülkenin kuzey doğusunda bulunan bu, Slobozhanshchyna tarihi bölgesinin en büyük şehridir. Kentin yaklaşık 1,5 milyon nüfusa sahiptir.Üniversite sayfasına ulaşmak için tıklayınız.
1948 yılında kurulan Sumy State Üniversitesi , Ukrayna’nın Kuzeydoğusundaki Sumi şehrinde yer almaktadır. Üniversite şu anda 51 lisans ve 22 bilgi alanında ön lisans, lisans, uzman ve yüksek lisans dereceleri sürdüren yaklaşık 15.000 öğrenciye hizmet vermektedir . Yaklaşık 1300 yabancı öğrenci dünya çapında yaklaşık 50 ülkeyi temsil etmektedir.Üniversite sayfasına ulaşmak için tıklayınız. 
Başvuru Yap

ALL4YOU ile Yurtdışında Hayalindeki Üniversitede Oku!

Dilediğiniz Ülkede İstediğiniz Üniversitede.

İlgilendiğiniz Ülkeyi Seçiniz