Belgrad Üniversitesi

Belgrad Üniversitesi 2019-06-08T12:10:55+00:00

Genel Bilgiler

Belgrad Üniversitesi 1808 de Belgrad şehrinde kurulmuştur .Avrupa halklarının dünyanın kültürel mirasına en büyük katkılarından birisi olarak kabul edilen bir kurumdur. Belgrad (Beograd) Sırbistan’ın başkenti ve yaklaşık 1,6 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Avrupa’daki en eski şehirlerden biridir ve antik çağlardan beri trafik için önemli bir odak noktası olmuştur, Doğu ve Batı Avrupa yollarının bir kesişimidir.

Belgrad Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma alanlarında temel faaliyetleri kamu yararı faaliyetleri olup, yasal düzenlemelere uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Belgrad Üniversitesi, bir yandan modern zamanların meydan okumalarına uyum sağlayarak ve gelenekte sahip olduğu değeri başka bir yerde koruyarak bölgedeki önde gelen yüksek öğretim kurumu olarak konumunu korumayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu, gerçek bir ulusal marka olarak tanınmasını sağlayan şeydir.
200 yıllık geleneğinde, Belgrad Üniversitesi 300.000’den fazla insanı eğitmiştir. 31 fakülte ve 13 enstitü var. Belgrad Üniversitesi, gençlerin hayattan zevk almaları ve aynı zamanda bilgi edinmeleri için ihtiyaç duydukları her şeyi bulabileceğiniz bir “hiç uyumayan şehir” de size üstün bir eğitim sunuyor.

Belgrad Üniversitesi, yüksek öğretimde en güçlü standartları belirlemeyi, entelektüel ve kişisel gelişmeyi beslemeyi ve teşvik etmeyi ve tüm toplumun refahına hizmet eden anlamlı çalışma ve çabayı teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Başvuru Yap

Fakülteler

Tıp Okulu

Diş Hekimliği Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Mimarlık Fakültesi

Sivil Mühendislik Fakültesi

Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Makine Mühendisliği Fakültesi

Ziraat Fakültesi

Madencilik ve Jeoloji Fakültesi

Ulaştırma ve Trafik Mühendisliği Fakültesi

Bor Teknik Fakültesi

Teknoloji ve Metalurji Fakültesi

Örgüt Bilimleri Fakültesi

Orman Fakültesi

Biyoloji Fakültesi

Coğrafya Fakültesi

Matematik Fakültesi

Fiziksel Kimya Fakültesi

Fizik Fakültesi

Kimya Fakültesi

Ekonomi Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Ortodoks İlahiyat Fakültesi

Öğretmenlik Fakültesi

Güvenlik Fakültesi

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Fakültesi

Siyasal Bilimler Fakültesi

Spor ve Beden Eğitimi Fakültesi

Felsefe Fakültesi

Filoloji Fakültesi

Başvuru Yap

Hazırlık ve Yurt

Sırpça hazırlık ve yurt imkanları mevcuttur.

Başvuru Yap