Corvinus Üniversitesi Budapeşte

Corvinus Üniversitesi Budapeşte 2019-06-08T12:12:17+00:00

Corvinus Üniversitesi

Corvinus Üniversitesi 1920 yılında kurulmuştur. Macaristanın Budapeşte kentinde bulunmaktadır. Budapeşte Macaristanın başkenti olmakla beraber nüfusu 2 milyondur. Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin (Buda) ve Peşte’nin 17 Kasım 1873 yılında birleşmesiyle oluşmuştur. Şehir Macaristanın Avrupa Birliğine girmesiyle ayrıca önem kazanmıştır. Buda Kalesi,Termal Havuzlar ve Gellert Tepesi özellikle görülmesi gereken yerler arasındadır.
Corvinus Üniversitesi Budapeşte, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde İngilizce programları sunmaktadır.
Bir Lisans programı genellikle 3 yıl (6 yarıyıl) sürmektedir. Bazı durumlarda program bir dönemlik zorunlu staj dahil olmak üzere 7 yarıyıl sürer.

Başvuru Yap

Başlıca Lisans Programları

Uluslararası İlişkiler

Uygulamalı Ekonomi

Uluslararası İşletme

İşletme Yönetimi

İletişim ve Medya

Sosyoloji

Başvuru Yap

Başlıca Yüksek Lisans Programları

Uluslararası İlişkiler

İşletme Yönetimi MBA

İşletme Teknolojisi

Uluslararası İktisat ve İşletme

Pazarlama

Kamu Politikası ve İşletme

Ekonomi Analizi

İletişim ve Medya Bilimleri

Sosyoloji

Başvuru Yap

Diş Hekimliği Fakültesi

Szeged Üniversitesi’nin bir parçasıdır.5 yıllık bir eğitim programını içermektedir.İlk 2 yıl temel tıp müfredatıyla benzerlik göstermektedir. Ayrıca öğrenciler 5 yıllık eğitim hayatları boyunca pek çok klinik ve staj programında yer almaktadırlar.
Programa katılmak isteyen adayların Biyoloji, Kimya ve İngilizce konularında yazılı ve sözlü sınavı geçmeleri gerekmektedir. Sınavda başarılı olamayan öğrenciler Üniversite’nin anlaşmalı olduğu eczacılık hazırlık kolejlerine veya kontenjanlarına bağlı olarak kendi bünyesinde kurmuş olduğu hazırlık programlarına yönlendirirler. Hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler Dünya’nın en saygın ilk 300 üniversitesi arasında yer alan Szeged Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitimlerine devam

Başvuru Yap

Başlıca Doktora Programları

İşletme Yönetimi

İşletme Enformasyonu (Bilişim)

Genel ve Kantitatif İktisat

Politika Bilimi

Uluslararası İlişkiler

Sosyal İletişim

Sosyoloji

Başvuru Yap